Proiectul “Chip de mamă și de DAR” la final

Reamintim că prima etapă a acestui proiect a avut loc pe data de 07 martie 2010, când au fost promovate câteva responsabilități esențiale ce decurg din angajamentul de mamă dăruită, precum și unele activități prin care să se aducă recunoștință femeilor creștine.

A doua etapă, a coincis în mod fericit cu vizita în Spania a Preafericitului Părinte Patriarh DANIEL, cu ocazia sfințirii locului pentru construirea noii Catedrale Ortodoxe Române din Madrid, în Duminica Femeilor Mironosițe. Cu acest prilej credincioșii parohiei noastre au participat la acest eveniment, bucurându- se de cuvântul și binecuvântarea Întâistătătorului Bisericii noastre.

Lucrarea Harului Sfântului Duh precum și deschiderea comunității parohiale spre un astfel de proiect, ne- au ajutat pe toți să înțelegem importanța și necesitatea relațiilor de familie în contextul actual.
Mai multe informații pe www.albaceteortodox.es

Elena Daniela Hogea
Sebastian Cătălin Hogea, preot paroh